יחימוביץ: "אף אחד לא רוצה להיות מושא למעקב 24 שעות ביממה, זו פגיעה קשה בפרטיות, בזכויות אדם."יחימוביץ מתנגדת לחוק הצבת מצלמות בגני ילדים

הרוב המכריע של ילדים שנופלים קורבן להתעללות הם לא קורבנות של גננות וסייעות.

בעשור הזה, 661 פעוטות נשכחו ברכב. 30 מהם מתו באופן הנורא הזה.

האם נעלה על דעתנו לשים מצלמה בכל רכב של הורה? הרי מקרי המוות המצמררים ביותר קורים שם. היינו מצילים הרבה נפשות רכות.

כנ"ל – טלטולים, הזנחה פושעת, טביעה ושאר תאונות קשות כתוצאה מרשלנות, השפלות, קללות, מכות, גילוי עריות – כל אלה קורים בהיקפים עצומים בבית, הם נחלתם של עשרות אלפי ילדים, על בסיס יומיומי.

תשאלו בבטרם, תשאלו במרכזי הסיוע, תשאלו בחדרי המיון, תשאלו ברשויות הרווחה.

אבל ברור שבחיים לא נסכים שיוצבו עלינו מצלמות מעקב.

אף אחד מאתנו לא רוצה להיות מושא למעקב מצולם 24 שעות ביממה, וגם לא שעה ביממה, רק כי יש הסתברות סטטיסטית מסויימת שהוא עבריין. זו פגיעה קשה ביותר בפרטיות, בזכויות אדם בסיסיות.

אבל על הסייעות, ועל הגננות, ועל המטפלות, אין שום בעיה לשים מצלמת מעקב. למרות חלקן הקטן מאוד בשיעור הפגיעה בפעוטות.

למה? כי אנחנו יכולים.

כי אלה נשים שאין להן קול. הם מדברות אתי בחשאי.
הן אומרות:
אנחנו מסורות, אנחנו חרוצות, אנחנו עובדות נורא קשה, מרוויחות שכר מזעזע, מחבקות את הילדים שלכם, מאכילות ומנקות אותם, והפושעות שבקרבנו הן מיעוט שבמיעוט.

תראו באיזה קלות אנחנו מטילים בהן דופי, באלפי נשים, באופן קולקטיבי. מדברים עליהן בהכללה נוראה כאילו היו נפקדות נוכחות, שקופות, בכלל לא חלק מה"אנחנו".

הן לא בני אדם כמונו?

לפני כמה חודשים הכנסת הצביעה נגד חוק שמאפשר לצפות בישיבות מועצה ברשויות המקומיות. המקום הכי הגיוני לפתוח למצלמות, בדיוק כמו שקורה בוועדות הכנסת.
שם – חס וחלילה! אבל מצלמות על מטפלות – להפוך אותן לחשודות על בסיס יומיומי – זה כן.

ולא פחות חשוב ואולי יותר. אתם מתחילים להיות מודעים בכלל למשמעות של מצלמות כל הזמן על פעוטות? איזו פרצה קוראת לסוטה הדבר הזה? איזה כר נרחב לעיניים של פדופילים?

מערכת סגורה? הצחקתם אותי. כל האקר חובב יכול להתחבר ל"מערכת הסגורה" ולהפוך אותה למאגר פרטי של תינוקות עירומים.
או סתם בצורה הכי פרימיטיבית להיכנס בלילה, עם יו אס בי, לשדר הביתה, או לרשת. זה לא ג'יימס בונד, אלה דברים שקורים כל הזמן.
מצלמות הן הדבר הכי פרוץ אבטחתית שיש.

והכל כדי לחפות על המחדל של המדינה: היעדר מוחלט של חינוך ראוי לגיל הרך. זה שטח הפקר. רחוק שנות אור ממה שקורה במדינות מתוקנות.

חינוך חינם, מפוקח, לגיל הרך, עם מטפלות מקצועיות בשכר סביר, הוא המהלך הכי פמיניסטי, הכי דואג לילדים, הכי נכון חינוכית ותשתיתית, הכי זול והכי נכון למשק כולו.

אבל למה לעשות את הדבר הנכון כשאפשר לעשות את המעשה הקל, ולהשתיק באופן מיידי, עם "חוק המצלמות", את קול המחאה המוצדק של הורים צעירים?

יש כל כך הרבה דרכים לדאוג לילדים שלנו בלי להפוך את החיים שלהם ושל מי שמטפלות בהם לבית האח הגדול. זאת בטח לא הדרך.

source

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *